fbpx

Babka Lancetowata – Plantago Lanceolata

ENCYKLOPEDIA zIÓŁ ORGANIS

BABkA lancetowata

Babka Lancetowata jest rośliną wieloletnią. Występuje praktycznie na całym świecie. Babka jest zapylana przez wiatr, ułatwiając jej wzrost tam, gdzie nie ma pszczół.

Babka Lancetowata – Przeciwskazania i zagrożenia:

Babka jest bezpieczna, gdy przyjmuje ją doustnie. Ale może powodować pewne działania niepożądane, w tym biegunkę i niskie ciśnienie krwi.

Aplikacja na skórę

Może być niebezpieczna przy stosowaniu zewnętrznym. Może powodować reakcje alergiczne skóry.

Ciąża i karmienie piersią

Stosowanie babki w ciąży jest niebezpieczne. Babka może wpływać na macicę i zwiększać ryzyko poronienia. Niewiele wiadomo na temat bezpieczeństwa stosowania babki, jeśli karmisz piersią, dlatego lepiej jest jej unikać.

Alergia na melony

Osoby uczulone na melony mogą być również uczulone na babki. Unikaj używania, jeśli masz ten rodzaj alergii.

Alergia na babki lancetowate

Unikaj stosowania babki, jeśli jesteś uczulony na któregokolwiek członka rodziny babki.

Ogólny opis

Babki mają szerokie właściwości przeciwdrobnoustrojowe, oprócz tego, że są przeciwzapalne i przeciwbólowe. Nie tylko łagodzą ukąszenia owadów i powierzchowne rany, ale zapobiegają infekcjom i przyspieszają gojenie. Aktywna biochemiczna aukubina jest głównie odpowiedzialna za przeciwbakteryjne działanie zioła. Inna substancja alantoina w ziołach pomaga w regeneracji tkanek skóry.

Mają również właściwości ściągające, które działają oczyszczająco na organizm. Pomagają wysuszyć nadmiar wydzieliny w drogach oddechowych i układzie pokarmowym, dzięki czemu są przydatne w leczeniu przeziębienia i biegunki. Działanie ściągające jest łagodzone przez działanie śluzu w zielu, więc ten ziołowy środek jest znacznie łagodniejszy niż inne powszechnie stosowane środki ściągające.

Jadalne liście babki liściastej są bogate w wapń i inne minerały oraz witaminy, w tym witaminę K. Witamina ta pomaga powstrzymać krwawienie z ran i ran. Delikatne liście można jeść świeże w sałatkach, ale starsze liście trzeba gotować.

Babka Lancetowata – Ciekawostki

Naturalna ulga dla oparzeń słonecznych

Sok ze świeżych liści babki lancetowatej przynosi ulgę w oparzeniach słonecznych. Możesz także zrobić okład poprzez zmiażdżenie liści zimną wodą, aby uzyskać podobne korzyści. Podczas gdy natura przeciwzapalna łagodzi pieczenie i wysypki, właściwości antybakteryjne zapobiegają świądowi.

Ukosząszenie owadów

Ekstrakt liści tego zioła zawiera pewne elementy, które łagodzą swędzenie, stan zapalny i ból związany z ukąszeniami owadów i użądleniami pszczół. W ten sposób koi skórę, przyspieszając gojenie.

Pomoc w szybszym leczeniu ran

Alantoina, składnik obecny w zielu liścia babki, ma właściwości bakteriobójcze i antybakteryjne. Tak więc zioło stosowane miejscowo do ran pomaga zabijać zarazki. Powoduje szybsze gojenie i uruchamia syntezę komórek skóry.

Obniża szanse na blizny
Wiadomo, że mieszanka ekstraktu z liści Cayenne, żywokostu i babki pobudza proces regeneracji skóry. To z kolei zmniejsza szanse na blizny na skórze z powodu ran i skaz.

Działa na trądzik i trądzik różowaty

Stany zapalne skóry, takie jak trądzik i trądzik różowaty, mogą być zwalczane miejscowym stosowaniem ekstraktu ziołowego. Wraz z łagodzeniem stanu zapalnego i zapobieganiem zakażeniom, zioło to zapobiega również powstawaniu blizn, powodując szybsze gojenie i regenerację komórek skóry.

Wzmacnia włosy

Babka może być stosowana jako płukanka do włosów. Mikstura wykonana z liści tej rośliny wraz z łyżeczką octu jabłkowego i odrobiną wody, jeśli jest taka potrzeba, doskonale spłukuje włosy. Plus, zioło tonuje również ostry aromat octu.

Pomaga w łagodzeniu łupieżu

Zioło to jest reklamowane jako skuteczny lek na łupież i łuszczącą się skórę głowy od niepamiętnych czasów. Antyseptyczne i antybakteryjne właściwości tego zioła chronią skórę głowy przed infekcjami i łagodzą łupież.

Leczy zaburzenia układu oddechowego

Badania sugerują, że przeciwzapalny charakter tego zioła umożliwia łagodzenie stanu zapalnego dróg oddechowych i dróg oddechowych w przypadku przeziębienia, zapalenia oskrzeli i grypy. Idealna dawka to 1 łyżeczka ekstraktu trzy razy dziennie. Wiadomo, że filiżanka herbaty babki łagodzi podrażnione błony śluzowe, łagodząc zimno i kaszel.

Naturalne właściwości moczopędne

Jest to naturalne lekarstwo na stany zapalne wpływające na pęcherz moczowy i nerki. Jako naturalny środek moczopędny i łagodzący, umożliwia częste oddawanie moczu, eliminując w ten sposób toksyny z nerek i pęcherzy. Jest także skuteczny w łagodzeniu obrzęków w różnych problemach zdrowotnych. Może być również stosowany jako skuteczny lek na moczenie łóżek u niemowląt.

Pomaga w radzeniu sobie z problemami poporodowymi:

Badania sugerują, że to zioło można stosować do szybszego powrotu do zdrowia po porodzie. Podczas gdy właściwości ściągające pomagają w kontrolowaniu krwawienia, zioło to znane jest również z pomocy w eliminacji łożyska. Wiadomo, że ma pozytywny wpływ na kontrolowanie skurczów związanych z regeneracją poporodową. Pomaga również w tonowaniu macicy po urodzeniu dziecka.

Miesiączki

Babka jest skutecznym lekiem przeciwskurczowym, który umożliwia jej stosowanie w okresach bolesnych w celu złagodzenia skurczów menstruacyjnych. Można także użyć babki, aby utrudnić krwawienie podczas okresów.

Dobra dla układu trawiennego

Wypij filiżankę herbaty lub użyj liści w sałatkach, aby złagodzić stan zapalny niepokojący twój brzuch. Pomaga także w poprawie trawienia, a nawet zwalczaniu problemów z zaparciami w zdrowy sposób. Skutecznym lekarstwem na biegunkę, nalewka z liści babki lancetowatej jest skuteczna na wrzody żołądka, wrzody jelita, niestrawność i czerwonkę.

Potencjalne właściwości przeciwnowotworowe

Przeciwzapalna natura tego zioła jest dość dobrze znana. Umożliwia to jej działanie również jako środek przeciwnowotworowy i przeciwnowotworowy. Spowalnia i hamuje wzrost komórek nowotworowych i nowotworów, dzięki czemu jest dość skuteczna w łagodzeniu i zapobieganiu rozprzestrzenianiu się tego złośliwego stanu.

Korzystna dla osób z nadwagą i otyłością

Zioło to ma właściwości moczopędne i odtruwające. Ma także właściwości tłumiące apetyt, co w znacznym stopniu pomaga w powstrzymaniu napadów głodu. Po prostu spożywaj 3 gramy tego zioła w 250 ml wody pół godziny przed każdym posiłkiem.

Zdrowy układ krążenia

Badania wykazały, że zioło to może obniżyć poziom triglicerydów i utrzymać je w wymaganych ilościach. Wiadomo również, że obniża poziom cholesterolu LDL, poprawia poziom cholesterolu HDL i utrzymuje równowagę między nimi. Gdy wszystkie te elementy są pod kontrolą, istnieje zmniejszone ryzyko różnych problemów zdrowotnych układu krążenia.

Roślina ta rzadko wydaje się wywoływać negatywne reakcje i jest całkiem bezpieczna w użyciu. Zawsze jednak upewnij się, że przestrzegasz zalecanej dawki, aby uzyskać maksymalne korzyści zdrowotne.