fbpx

TRZUSTKA | HAIMA 100g – Zioła Lecznicze

39,90 

ZIOŁA LECZNICZE

Tatarak: Wyciąg z kłącza usprawnia trawienie poprzez pobudzanie wydzielania soku trawiennego i żółci. Z powodu działania rozkurczowego na mięśnie gładkie przeciwdziała wzdęciom, zwiększa ilości wydzielanej żółci. Zwiększa także wydzielanie mukopolisacharydów chroniących błonę śluzową żołądka. W efekcie preparaty z tataraku zalecane są przy zaburzeniach trawiennych, wzdęciach i kolkach, braku apetytu i dostatecznych ilości soku trawiennego. Wyciąg z kłączy tataraku wykazuje działanie antyproliferacyjne, immunosupresyjne i antymikrobiologiczne.

Mniszek lekarski: Wyciąg lub sok z korzenia i wyciąg z ziela pobudza czynności wątroby, zwiększając ilość wytwarzanej żółci. Dzięki lekkiemu działaniu przeciwskurczowemu na przewody i pęcherzyk żółciowy ułatwia przepływ żółci do dwunastnicy przeciwdziałając jej zastojom. Związki goryczowe nieznacznie zwiększają wydzielanie soku żołądkowego, ułatwiając trawienie. Zarejestrowano także zwiększone wydzielanie żółci po iniekcji dożylnej ekstraktu z mniszka. Surowiec wykazuje również działanie saluretyczne, usuwając z organizmu nadmiar jonów sodu i potasu. Kwiat ma działanie podobne, przy czym silniejsze moczopędne i przeciwzapalne.

Pokrzywa: Ułatwia trawienie, przyswajania pokarmów, zmniejsza stany zapalne przewodu pokarmowego. Substancjami czynnymi są sitosterol lub jego glikozyd, lignany, UDA i polisacharydy. Wspomaga oczyszczanie organizmu.

Macierzanka piaskowa: Posiada działanie dezynfekujące, wykrztuśne, przeciwzapalne, poprawia trawienie. Jest wykorzystywana w ziołolecznictwie – napar z ziela używany po jedzeniu działa wiatropędnie, rozluźnia mięśnie układu pokarmowego.

    

Organiczne          Trzustka

TRZUSTKA | HAIMA 100g – Zioła Lecznicze

39,90 

Kategoria: