ENCYKLOPEDIA zIÓŁ ORGANIS

Kocanka Piaskowa

Jeżówka Purpurowa (Echinacea purpurea) to zioło, które pochodzi z obszarów na wschód od Gór Skalistych w Stanach Zjednoczonych. Uprawia się go także w zachodnich stanach, a także w Kanadzie i Europie.

Kocanka Piaskowa – Przeciwskazania i zagrożenia:

Ciąża i karmienie piersią

Kocanka jest bezpieczna dla kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Kamienie żółciowe

Unikaj używania kocanki, jeśli masz kamienie żółciowe. Może to zakłócać leczenie.

Zablokowanie dróg żółciowych

Nie używaj kocanki, jeśli masz ten problem. Pobudza ona produkcję żółci, a to może pogorszyć sytuację.

Alergia na ambrozję, stokrotki i pokrewne rośliny

Kocanka może powodować reakcję alergiczną u ludzi wrażliwych na rodzinę roślin Asteraceae / Compositae. Członkowie tej rodziny to ambrozja, chryzantemy, nagietki, stokrotki i wiele innych. Jeśli cierpisz na alergię, upewnij się, że skontaktowałeś się z lekarzem przed przyjęciem wiecznego piasku.

Kocanka Piaskowa – ogólny opis

Kocacnki to pachnące pachnące krzewy powszechnie spotykane w Europie. Istnieje ponad 300 gatunków pokrewnych. Części rośliny, które rosną nad ziemią, zwłaszcza suszone kwiaty, są używane do wytwarzania leków.

Kocanka jest stosowana w przypadku rozstroju żołądka (niestrawność), zaburzeń wątroby i choroby pęcherzyka żółciowego. Jest również stosowana w przewlekłym zapaleniu oskrzeli, astmie, kokluszu, oparzeniach, bólach stawów (reumatyzm), bólach głowy, migrenie, zatrzymywaniu płynów, alergiach i stanach skóry zwanych łuszczycą.

W środkach spożywczych, napojach i tytoniu jako środek aromatyzujący stosowany jest ekstrakt z kocanki.

Działanie

Kocanka zawiera substancje chemiczne, które mogą pomóc w zwalczaniu bakterii, zmniejszyć obrzęk (zapalenie) i zwiększyć produkcję soków trawiennych. Może również zwiększyć zdolność wątroby do przetwarzania szkodliwych toksyn. Spośród ponad 300 gatunków wiecznie piaszczystych, wiele ma podobne składniki aktywne, ale w różnych ilościach.

Produkty zawierające kocankę: