ENCYKLOPEDIA ZIÓŁ ORGANIS

Dziewięćsił
Rośliny jednoroczne i byliny o liściach wyposażonych w ostre kolce. Kwiaty zebrane w jeden lub kilka dużych koszyczków wyrastających na pędach kwiatowych. Koszyczki te otoczone są jasnymi i dość błyszczącymi podsadkami.

Dziewięćsił Przeciwskazania i zagrożenia:

Ciąża i karmienie piersią

Niewiele wiadomo na temat stosowania  podczas ciąży i karmienia piersią.

Alergia na ambrozję, stokrotki i pokrewne rośliny

Dziewięćsił może powodować reakcję alergiczną u osób wrażliwych na rodzinę roślin Asteraceae / Compositae. Członkowie tej rodziny to ambrozja, chryzantemy, nagietki, stokrotki i wiele innych. Jeśli cierpisz na alergię, koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem przed przyjęciem Dziewięćsiła.

Dziewięćsił – ogólny opis

Korzenie są używane do wytwarzania leków. Ludzie biorą Dziewięćsił na chorobę pęcherzyka żółciowego; słabe trawienie; i skurcze przełyku, żołądka i jelit. Przyjmują go również jako środek tonizujący, jako środek moczopędny w celu zmniejszenia retencji wody i do pocenia się.

Niektórzy ludzie stosują Dziewięćsił bezpośrednio na skórę w celu leczenia chorób skóry, płukania ran i wrzodów oraz leczenia raka języka. Niektóre preparaty  stosuje się w przypadku opryszczki, pryszczy i bólów zębów.

W połączeniu z innymi produktami ziołowymi, Dziewięćsił jest stosowany w zaburzeniach woreczka żółciowego i skurczach żołądka i jelit.

Produkty zawierające dziewięćsił: