Kiedy człowiek nie może się skoncentrować, trudno jest mu pracować lub się uczyć. Na szczęście, apteczka matki natury zawiera wiele ziół, które mogą wspomagać pracę mózgu. Poznaj zioła na pamięć i koncentrację, by Twoja praca czy nauka była wydajniejsza, szybsza oraz przyjemniejsza!
Kiedy sięgnąć po zioła na pamięć i koncentrację?
Jeśli czujesz się przemęczony, zestresowany, masz problemy ze snem, a w Twojej diecie znajduje się zbyt mało potrzebnych organizmowi witamin i minerałów, możesz mieć kłopoty z koncentracją. Przede wszystkim należy wyeliminować przyczynę tych dolegliwości i zadbać o siebie. Gdy to nie pomoże, możesz spróbować sięgnąć po zioła na poprawę pamięci i koncentrację. Pamiętaj, że chociaż zioła, zdaniem wielu, mogą korzystanie wpływać na Twój organizm, stosuje się je jedynie wspomagająco. Jeżeli niepokoi Cię nagły spadek sprawności umysłowej, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.
Dowiedz się też, jakie zioła na pamięć i koncentrację są najchętniej polecane i zdecyduj, które z nich chcesz zacząć stosować. Możesz spróbować również wyjątkowych i smacznych mieszanek, w których znajdują się różne rodzaje ziół – o tym samym lub podobnym działaniu.
Jakie zioła na pamięć i koncentrację możesz stosować?
W pierwszej kolejności pamiętaj o żeń-szeniu. Zawiera on związki, które mogą poprawiać zdolność hemoglobiny do przyłączania tlenu, a co za tym idzie – do lepszego zaopatrywania narządów, w tym mózgu, w tlen. Dzięki temu, organizm dostaje zastrzyk energii fizycznej oraz umysłowej.
Głóg, podobnie jak miłorząb japoński (znany także pod łacińską nazwą Ginkgo Biloba), może wspierać rozszerzanie naczyń krwionośnych w mózgu i jego lepsze ukrwienie. W efekcie pomaga w poprawianiu pamięci i koncentracji.
Dzika róża, często występująca jako składnik mieszanek ziołowych, zawiera dużą ilość witaminy C, znanej też jako kwas askorbinowy. Ta z kolei wspomaga pracę układu nerwowego, podnosi funkcje psychologiczne oraz zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia. To tylko niektóre, dobroczynne w tej „dziedzinie”, zioła.
Na mózg ma wpływ wiele związków i czynników, dlatego warto dbać o niego w każdym aspekcie.
Jak stosować zioła na lepszą pamięć?
Kiedy już wiesz, co stosować, dowiedz się, jak poprawić pamięć i koncentrację za pomocą ziół. Najskuteczniejsze będzie przyrządzenie naparu z konkretnego zioła lub mieszanki. Susz należy zalać wrzątkiem, odczekać czas podany na opakowaniu i pić według zaleceń producenta.
Pamiętaj, żeby nie nadużywać spożywania ziół oraz trzymać się informacji na opakowaniu. Przy stosowaniu ziół poprawiających pamięć, często zalecane jest unikanie kawy i mocnej herbaty. Zwykle po 2-3 miesiącach takiej „ziołowej terapii” wspomagającej pracę mózgu, powinno się zrobić przynajmniej miesięczną przerwę.
Zioła na lepszą pamięć – o tym… pamiętaj
Każde zioła posiadają przeciwwskazania do stosowania i spożywanie ich, pomimo tego, może być zgubne w skutkach. Organizm jest mądry, dlatego w przypadku przedawkowania ziół, będzie próbował sam się oczyścić, co objawi się wymiotami, biegunką lub obydwoma. Wszystko zależy od tego, jakie zioła na mózg i jego pracę zażywasz.
Jeśli przygotujesz napar z mieszanki, pamiętaj, aby przeczytać na opakowaniu, jakie konkretnie zioła ma w składzie. Upewnij się, że nie masz uczulenia na żadne z nich. Bardzo ważne jest, aby w każdym przypadku stosowania ziół, trzymać się zaleceń producenta.
Jeśli miewasz jakiekolwiek problemy z koncentracją czy zapamiętywaniem, sięgnij po specjalne zioła na pamięć. Dla osób starszych, młodszych – to bez znaczenia, bo każdy mózg może potrzebować naturalnego wsparcia. Pij zatem zioła, a na pewno odczujesz różnicę podczas pracy i nauki.