[row] [col span=”1″ span__sm=”12″] [ux_banner height=”200px” bg_overlay=”rgba(0,0,0,.5)”] [/ux_banner] [/col] [col span=”11″ span__sm=”12″]

ENCYKLOPEDIA zIÓŁ ORGANIS

Fiołek trójbarwny

Fiołek Trójbarwny (Viola tricolor) roślina jednoroczna lub dwuletnia, owadopylna, kwitnie od czerwca do września. Nasiona rozsiewane są przez mrówki. Należy do rodziny fiołkowatych (Violaceae Batsch.)

[/col] [/row]

Fiołek Trójbarwny Przeciwskazania i zagrożenia:

Fiołek jest bezpieczny dla większości ludzi, gdy jest przyjmowany doustnie lub na skórę.


Ciąża i karmienie piersią

Niewiele wiadomo o korzystaniu z łatwości serca podczas ciąży i karmienia piersią.

Fiołek Trójbarwny – ciekawostki

Grypa

Fiołek jest ważnym dodatkiem do apteczki w okresie zimna i grypy. Syrop z kwiatów może złagodzić podrażnione i zaognione gardło. To także potężny środek limfatyczny, który może złagodzić przekrwienie i obrzęk węzłów chłonnych. Może być stosowany do suchego kaszlu i infekcji ucha.

Torbiele

Najbardziej znanym zastosowaniem Fiołka jest rozpuszczanie cyst, guzków i zwłóknienia tkanki piersi. Zielarze zalecają świeży okład z liści i kwiatów na nowotwory układu limfatycznego, piersi, płuc i skóry. Fiołka można stosować zewnętrznie z różnych powodów. Ropnie, trądzik, zapalenie stawów, drobne podrażnienia skóry, owrzodzenia i obrzęk gruczołów to tylko niektóre z możliwości.

Działanie przeciwzapalne

Fiołek łagodzi ból. Jest on stosowany zewnętrznie i wewnętrznie do bólu związanego z zapaleniem stawów i jest szczególnie wskazany w przypadku zapalenia stawów.

Serce

Fiołek zawiera składnik zwany rutyną. Rutyna wzmacnia naczynia włosowate, zapobiega agregacji płytek krwi i jest przeciwzapalna.

Produkty zawierające fiołek trójbarwny: