ENCYKLOPEDIA zIÓŁ ORGANIS

Imbir

Imbir (Zingiber) to roślina z liściastymi łodygami i żółtawo zielonymi kwiatami. Imbir lekarski jest rośliną przyprawową, jadalną i kosmetyczną.

Imbir Przeciwskazania i zagrożenia:

Spożywanie imbiru jest bezpieczne. Niektórzy ludzie mogą mieć łagodne działania niepożądane, w tym zgagę, biegunkę i ogólne dolegliwości żołądkowe. Niektóre kobiety zgłaszały dodatkowe krwawienia miesiączkowe podczas przyjmowania imbiru.

Ciąża

Imbir jest bezpieczny, gdy jest przyjmowany doustnie do celów leczniczych podczas ciąży. Ale używanie imbiru w czasie ciąży jest kontrowersyjne. Istnieją obawy, że imbir może wpływać na płodowe hormony płciowe lub zwiększać ryzyko przedwczesnego urodzenia się dziecka. Istnieje również doniesienie o poronieniu w 12. tygodniu ciąży u kobiety, która używała imbiru. Jednak większość badań na kobietach w ciąży sugeruje, że imbir może być bezpiecznie stosowany do porannych mdłości bez szkody dla dziecka. Ryzyko poważnych wad rozwojowych u niemowląt kobiet przyjmujących imbir nie wydaje się być wyższe niż zwykle 1% do 3%. Wydaje się również, że nie ma zwiększonego ryzyka wczesnej pracy lub niskiej masy urodzeniowej. Istnieją obawy, że imbir może zwiększać ryzyko krwawienia, dlatego niektórzy eksperci odradzają stosowanie go w pobliżu terminu dostawy. Podobnie jak w przypadku każdego leku podawanego w czasie ciąży, ważne jest, aby zważyć korzyści w stosunku do ryzyka. Przed użyciem imbiru w czasie ciąży porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem.

Karmienie piersią

Nie ma wystarczającej ilości wiarygodnych informacji na temat bezpieczeństwa przyjmowania imbiru, jeśli karmisz piersią.

Zaburzenia krwawienia

przyjmowanie imbiru może zwiększyć ryzyko krwawienia.

Cukrzyca

Imbir może zwiększyć poziom insuliny i / lub obniżyć poziom cukru we krwi. W związku z tym Twoje leki przeciwcukrzycowe mogą wymagać dostosowania przez lekarza.

Choroby serca

wysokie dawki imbiru mogą pogorszyć niektóre choroby serca.

Leki na cukrzycę (leki przeciwcukrzycowe) a imbir

Imbir może obniżyć poziom cukru we krwi. Leki na cukrzycę są również stosowane w celu obniżenia poziomu cukru we krwi. Przyjmowanie imbiru razem z lekami przeciwcukrzycowymi może spowodować obniżenie poziomu cukru we krwi. Dokładnie monitoruj poziom cukru we krwi. Dawka leku na cukrzycę może wymagać zmiany. 

Leki na wysokie ciśnienie krwi (blokery kanału wapniowego) oddziałują z imbirem

Imbir może obniżyć ciśnienie krwi w sposób podobny do niektórych leków na ciśnienie krwi i choroby serca. Wzięcie imbiru razem z tymi lekami może spowodować zbyt niskie ciśnienie krwi lub nieregularne bicie serca.

Leki przeciwzakrzepowe / przeciwpłytkowe reagują z imbirem

Imbir może spowalniać krzepnięcie krwi. Biorąc imbir wraz z lekami, które również powoli krzepną, może zwiększyć szanse na siniaki i krwawienie.

Imbir – ogólny opis

Imbir jest powszechnie stosowany w różnego rodzaju „problemach żołądkowych”, takich jak choroba lokomocyjna, poranne mdłości, kolka, rozstrój żołądka, gaz, biegunka, zespół jelita drażliwego (IBS), nudności, nudności spowodowane leczeniem nowotworów, nudności spowodowane przez HIV / AIDS leczenie, nudności i wymioty po zabiegu, a także utrata apetytu.

Inne zastosowania obejmują łagodzenie bólu z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów (RA), zapalenia kości i stawów, bólu menstruacyjnego i innych stanów. Jednak nie ma mocnych dowodów na poparcie stosowania imbiru w tych warunkach.

Niektórzy ludzie wlewają świeży sok na skórę w celu leczenia oparzeń. Olej z imbiru jest czasami nakładany na skórę, aby złagodzić ból. Wyciąg z imbiru jest również stosowany na skórę, aby zapobiec ukąszeniom owadów.

W żywności i napojach imbir jest stosowany jako środek aromatyzujący.

W produkcji używa się imbiru jako zapachu mydeł i kosmetyków.

Jedna z substancji chemicznych w imbiru jest również stosowana jako składnik leków przeczyszczających, przeciwgazowych i zobojętniających kwas.

Jak to działa?
Imbir zawiera substancje chemiczne, które mogą zmniejszać nudności i stany zapalne. Naukowcy uważają, że chemikalia działają głównie w żołądku i jelitach, ale mogą również działać w mózgu i układzie nerwowym, aby kontrolować nudności.

Imbir – działanie i ciekawostki

Trawienie

Wiadomo, że związki fenolowe w imbiru pomagają złagodzić podrażnienie przewodu pokarmowego, stymulują produkcję śliny i żółci oraz hamują skurcze żołądka, gdy pokarm i płyny przemieszczają się przez przewód pokarmowy.

Jednocześnie wydaje się, że imbir ma również korzystny wpływ na enzymy trypsynę i lipazę trzustkową oraz zwiększa ruchliwość w przewodzie pokarmowym. Sugeruje to, że imbir może pomóc w zapobieganiu rakowi okrężnicy i zaparciom.

Nudności

Żucie surowego imbiru lub picie herbaty imbirowej jest powszechnym lekarstwem na nudności podczas leczenia raka.

Branie imbiru na chorobę lokomocyjną wydaje się zmniejszać uczucie mdłości, ale nie wydaje się zapobiegać wymiotom.

Imbir można bezpiecznie stosować w czasie ciąży, aby złagodzić nudności. Jest dostępny w postaci pastylek do ssania imbiru lub cukierków.

Grypa

Podczas zimnej pogody picie herbaty imbirowej jest dobrym sposobem na utrzymanie ciepła. Jest napotny, co oznacza, że ​​sprzyja poceniu się, pracując nad ogrzaniem ciała od wewnątrz. Jest to kojący naturalny środek na przeziębienie lub grypę.

Zmniejszenie bólu

Badanie z udziałem 74 ochotników przeprowadzone na University of Georgia wykazało, że codzienna suplementacja imbirem zmniejsza ból mięśni wywołany wysiłkiem fizycznym o 25 procent.

Stwierdzono również, że imbir zmniejsza objawy bolesnego miesiączkowania, silnego bólu odczuwanego przez niektóre kobiety podczas cyklu miesiączkowego.

Stany zapalne

Imbir stosuje się od wieków w celu zmniejszenia stanu zapalnego i leczenia stanów zapalnych. Badanie opublikowane w czasopiśmie Cancer Prevention Research doniosło, że suplementy imbirowe, które można kupić online, zmniejszyły ryzyko rozwoju raka jelita grubego u 20 ochotników.

Stwierdzono również, że imbir jest „umiarkowanie skuteczny i dość bezpieczny” do leczenia zapalenia związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów.

Zdrowie układu sercowo-naczyniowego

Inne możliwe zastosowania obejmują obniżenie poziomu cholesterolu, obniżenie ryzyka krzepnięcia krwi i utrzymanie zdrowego poziomu cukru we krwi. Potrzebnych jest więcej badań, ale jeśli zostanie udowodnione, imbir może stać się częścią leczenia chorób serca i cukrzycy.

Wrzody żołądka

Regularne spożywanie imbiru może pomóc w poprawie zdrowia jelit, mówi badanie opublikowane w czasopiśmie Molecular Nutrition & Food Research. Zapobiega występowaniu wrzodów, które zazwyczaj charakteryzują się krwawieniem i ostrym rozdrażnieniem żołądka. Ponadto hamuje również rozwój bakterii H. pylori, która jest głównym czynnikiem wrzodowym, dzięki czemu żołądek jest zdrowy.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego i choroba Leśniowskiego-Crohna mogą spowodować spustoszenie w organizmie i pozostawić cię niespokojnym na zawsze. Przeciwzapalne właściwości pomocy imbiru w leczeniu tych problemów.

Zmniejsza ból stawów

Imbir wzmacnia zdrowie kości i łagodzi bóle stawów związane z zapaleniem stawów. Zawiera gingerol, który ma silne właściwości przeciwzapalne. Gingerol był bezpośrednio związany z poprawą w chorobie zwyrodnieniowej stawów, zapaleniu stawu kolanowego i reumatoidalnym zapaleniu stawów, jak wspomniano w badaniu opublikowanym w czasopiśmie Arthritis & Rheumatism. Wraz z tym, tłumi on również zapalne związki, takie jak cytokiny i chemokiny u źródła, zanim zaczną oddziaływać na organizm.

Łagodzi objawy astmy

Imbir był tradycyjnie stosowany jako lek w leczeniu zaburzeń oddechowych. Niedawne badania nad tym tematem potwierdziły również jego właściwości przeciwzapalne. Zerumbon, związek aktywny, pomaga złagodzić astmę. Badania pokazują, że alergiczne zapalenie dróg oddechowych jest głównie spowodowane dominacją Th2, a korzenny korzeń skutecznie go tłumi.

Ochrona wątroby

Osoby cierpiące na gruźlicę mogą korzystać z imbiru, ponieważ pomaga on w zapobieganiu hepatotoksyczności. Chroni również przed zatruciem kadmem powodującym uszkodzenie wątroby spowodowanym znacznym spożyciem kadmu. Jego olejek eteryczny działa ochronnie przeciwko bezalkoholowej stłuszczeniowej chorobie wątroby występującej z powodu otyłości.

Zapobiega otyłości

Imbir może pomóc w przyspieszeniu odchudzania i zarządzaniu otyłością, pomagając zwiększyć metabolizm. Zwiększa wytrzymałość na wysiłek, dzięki czemu ćwiczysz dobrze i wracasz do formy, aby zmieścić się w tym stroju, który byłeś tak podekscytowany.

Łagodzi ból mięśni
Imbir jest znany ze zmniejszania bólu mięśni i bolesności spowodowanej ćwiczeniami. Właściwości przeciwzapalne tego korzenia należy przypisać tej korzyści.

Zapobiega skurczom menstruacyjnym

Imbir pomaga zmniejszyć poziom prostaglandyn w organizmie, dlatego pomaga w łagodzeniu skurczów. Naukowcy uważają, że wysoki poziom prostaglandyn przyczynia się do zwiększonych kurczy menstruacyjnych. Skurcze są sposobem na alarmowanie jednostki o niebezpieczeństwie lub uszkodzeniu. W tym przypadku prostaglandyny, które są hormonami działającymi jako przekaźniki chemiczne, są kluczowymi aktywatorami objawów, takich jak skurcze, bóle i gorączka.

Zwiększa zdrowie serca

Imbir chroni zdrowie układu krążenia, obniżając poziom cholesterolu LDL i zwiększając poziom cholesterolu HDL. To także zmniejsza ryzyko krzepnięcia krwi, pomagając w ten sposób regulować nadciśnienie i utrzymywać zdrowe serce.

Odtruwa ciało

Imbir jest dobry w promowaniu pocenia się. Pocenie oczyszcza pory i pozwala organizmowi eliminować toksyny. Badania wykazały również, że pot zawiera związek zwalczający zarazki o nazwie dermcidin. Został on pozytywnie połączony ze zmniejszonymi infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi, ponieważ może tworzyć połysk na skórze, która jest ochronną warstwą wcześniej nieznanych białek.

Produkty z imbirem: