fbpx

SPOKOJNY BRZUCH | ANTI-ULCERIS – Naturalne Zioła 120g

42,90 

ZIOŁA LECZNICZE

Korzeń lukrecji: Korzeń lukrecji jest wykorzystywany do łagodzenia problemów żołądkowo-jelitowych. W przypadku zatrucia pokarmowego, wrzodów żołądka lub zgagi ekstrakt z lukrecji może przyspieszyć regenerację błony śluzowej żołądka i przywrócić jego równowagę. Wynika to z obecnych w kwasie glicyryzynowym właściwości przeciwzapalnych. Wiele badań potwierdza, że hamuje on bakterie Helicobacter pylori (będące przyczyną choroby wrzodowej) i może zapobiec ich wzrostowi w jelitach. Lukrecja, w przeciwieństwie do standardowych leków (o działaniu zobojętniającym) stymuluje naturalne mechanizmy obronne oraz zwiększa żywotność komórek jelitowych, co pomaga zapobiec nawrotowi choroby.

Tatarak: Wyciąg z kłącza usprawnia trawienie poprzez pobudzanie wydzielania soku trawiennego i żółci. Z powodu działania rozkurczowego na mięśnie gładkie przeciwdziała wzdęciom, zwiększa ilości wydzielanej żółci. Zwiększa także wydzielanie mukopolisacharydów chroniących błonę śluzową żołądka. Wyciąg z kłączy tataraku wykazuje działanie antyproliferacyjne, immunosupresyjne i antymikrobiologiczne.

Kwiat rumianku: właściwości przeciwskurczowe i przeciwzapalne rumianku wykorzystywane przy skurczach żołądka i jelit. Herbata z rumianku zawiera wiele witamin i minerałów, które zawierają potas, magnez, wapń, sód, tiaminę, ryboflawinę i witaminę A. Inne składniki odżywcze obejmują kwas foliowy, żelazo i cynk.  Surowiec zawiera także flawonoidy, związki kumarynowe, śluz, cholinę, sole mineralne.

Liść orzecha włoskiego: Głównymi składnikami aktywnymi świeżego surowca Juglandis folium są garbniki galotaninowe (elago- i galotaniny) oraz 1,4,5-trihydroksynaftaleno–4-beta-D-glukozyd, który podczas suszenia ulega przemianie w pochodną naftochinonu – juglon. Zaobserwowano, że odwary z liści orzecha włoskiego hamują krwawienia, działają przeciwdrobnoustrojowo, przeciwzapalnie, a także hipoglikemicznie. W badaniach in vitro wykazano, że różnego rodzaju ekstrakty z liści Juglans regia L. wykazują działanie przeciwdrobnoustrojowe.

Nasiona kminku: Kminek działa rozkurczowo na mięśnie gładkie żołądka, jelit, przewodów żółciowych, a także reguluje dopływ żółci i soku trzustkowego do dwunastnicy. Kminek pomaga więc na wiele dolegliwości trawiennych, takich jak wzdęcia, odbijanie, bóle brzucha, lekkie zaparcia czy brak apetytu. Przypuszcza się, że kminek może też łagodzić objawy choroby wrzodowej.

Korzeń imbiru lekarskiego: Wspiera procesy trawienne i układ krążenia. Łagodzi bóle żołądkowe i zębów, wzmaga apetyt. Pobudza układ odpornościowy organizmu. Pomaga przy przeziębieniach, kaszlu, nieżytach gardła i oskrzeli. Zapobiega mdłościom.

 

Organiczny       Żołądek

SPOKOJNY BRZUCH | ANTI-ULCERIS – Naturalne Zioła 120g

42,90 

Kategoria: